W najbliższy piątek, 23 września uczniowie Technikum Informatycznego wezmą udział w INFOGRZE 2022, terenowej grze miejskiej.

 Zabawa będzie polegała na odnalezieniu w przestrzeni miejskiej 7 agentów i rozwiązaniu spejclanych zadań. W zabawie przyda się informatyka, logika, kryptografia. Najlepsi otworzą sejf i zdobędą nagrodę główną.

INFOGRA rozpocznie się o godzinie 9:00 w sztabie, zlokalizowanym w Zespole Szkół Technicznych. Po oficjalnym otwarciu zabawy i przekazaniu pierwszych wskazówek drużyny wyruszą w teren, w poszukiwaniu agentów. Każda swoją, wcześniej przygotowaną przez organizatorów, trasą. Podczas tego etapu, w przestrzeni miejskiej drużyny będą zdobywać klucze, które po powrocie pomogą odszyfrować finałowe hasło. Dzięki niemu drużyny otworzą sejfy, a która zrobi to najszybciej, ta wygra. Nagrody pocieszenia otrzymają wszyscy uczestnicy zabawy.

Organizatorem gry miejskiej jest Stowarzyszenie Promocji Informatyki INFOWIOSKA, które w partnerstwie z Zespołem Szkół Technicznych przygotowało INFOGRĘ 2022. Pomysł na zabawę w terenie to dowód na to, że właściwie wykorzystane informatyka i telekomunikacja mogą być fascynujące, a ich użycie potrafi zamienić każde zadanie w niezwykłą przygodę.

INFOGRA 2022 jest dotowana przez Powiat Kolski.