Ułatwienia dostępu

Inforgra - ilustracja

INFOGRA to terenowa gra miejska. Jest imprezą sportowo-rekreacyjną, która łączy aktywność fizyczną z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz informatyki. INFOGRA oparta jest na rywalizacji, w której wykorzystujemy przestrzeń miejską jako istotny element rozgrywki. Gra toczy się na ulicach miasta Koło.

Scenariusz INFOGRY zakłada aktywne poszukiwania przez uczestników siedmiu „agentów” w przestrzeni miejskiej. Każdorazowo, po znalezieniu jednego z nich, drużyna otrzymuje zadanie z dziedziny informatyki, logiki, kryptologii i pokrewnych, które musi wykonać, aby otrzymać specjalny klucz. Rywalizacja na ulicach miasta polegana zgromadzeniu jak największej ilości takich kluczy przez drużyny. Zarówno w poszukiwaniu agentów, jak i rozwiązywaniu zadań drużynom przychodzi z pomocą informatyka i nowoczesne technologie. Każda grupa wyposażona jest w urządzenia mobilne, korzysta również ze stałego dostępu do sieci internet oraz nawigacji GPS.

Po etapie zmagań miejskich drużyny biorą udział w finale, który rozgrywany jest w sztabie gry. Z pomocą zgromadzonych kluczy uczestnicy muszą rozszyfrować hasło, które służy do otwarcia sejfu. Cała operacja realizowana jest z użyciem komputerów. Drużyna, która otworzy sejf jako pierwsza wygra całą zabawę, a na zwycięzców czeka nagroda.

 

Logo Infowioska

Stowarzyszenie Promocji Informatyki
INFOWIOSKA

ul. Żeromskiego 49
62-600 Koło

www.infowioska.pl
e-mail: kontakt@infowioska.pl

Wesprzyj nas

Przekazując dowolną kwotę na rzecz Stowarzyszenia Infowioska wspierasz nasze regulaminowe działania, a tym samym pomagasz promować informatykę i nowoczesne technologie wśród młodych ludzi.

Darowiznę możesz wpłacać na konto Stowarzyszenia:
Santander Bank Polska S.A. 1 Oddział w Kole
23 1090 1203 0000 0001 4771 5794

Serwis www.infowioska.pl używa plików cookie.   Czytaj więcej…

Akceptuję